17.Novembra 17

914 51 Trenčianske Teplice

T. 032 / 77 43 200

E: recepcia@kupelezelenazaba.sk


Kúpalisko Zelená žaba

Kúpalisko zasadené na južnom svahu Teplickej vrchoviny

Jedinečné funkcionalistické kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach je zasadené v lese, relatívne vysoko nad mestom v južnom svahu Teplickej vrchoviny. Základná myšlienka autorovho urbanistického návrhu mesta bola snaha o zatraktívnenie polohy mesta rozšírením kúpeľov do nových slnečných polôh Teplickej vrchoviny. Kúpalisko je príkladom dokonalej symbiózy architektúry a prírody, do ktorej je včlenená.

Vzdialenosti

Kúpeľný park 0,4 km
Most slávy 0,4 km
Autobusová stanica 1,5 km
Vlaková stanica 2,0 km
Trenčín 14 km
Zaujímavosti
Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je dominantou nielen Trenčína ale celého Považia. Vznikol v 11. storočí ako pohraničná pevnosť, strážiaca dôležité vážske brody a karpatské priesmyky, cez ktoré prechádzali obchodné cesty. Dnes sa v jeho starobylých priestoroch nachádzajú výstavné priestory a viaceré expozície Trenčianskeho múzea. Prehliadka hradu je veľmi zaujímavým zážitkom.

Rímsky nápis

Historický Hotel Elizabeth je výnimočný svojou atraktívnou polohou priamo pod stredovekým hradom, v centre mesta Trenčín. Z letnej terasy hotela a z reštaurácie Elizabeth môžete na hradnej skale obdivovať unikátny, takmer 2000 rokov starý rímsky nápis:

"Na počesť víťazstva cisárov z vojska, ktoré táborilo v Laugariciu, 855 vojakov II. légie Marcus Valerius Maximianus, legát II. pomocnej légie dal vyhotoviť."


Mesto Trenčianske Teplice

Prechádzka po promenáde v centre mesta až do krásneho parku s čerstvo upečenou oblátkou v ruke vás dostane do pravej kúpeľnej nálady. Prechádzka s ešte teplou oblátkou má svoje čaro. História kúpeľníctva sa v Trenčianskych Tepliciach píše od roku 1247 a dodnes sú najväčším "ťahákom" tejto lokality tunajšie liečivé pramene. Počas návštevy Trenčianskych Teplíc strávte aspoň zopár chvíľ v kúpeľnom parku založenom v roku 1873. Jeho ozdobou je Labutie jazero s malým ostrovčekom uprostred. Pochádza ešte z čias Rakúsko-Uhorska a pôvodne bolo určené na kúpanie.